У Нововопразькій школі 17 працівників, 9 з них є членами профспілки. Головою профспілкової організації школи з 2005 року є вчитель початкових класів Резніченко Світлана Вікторівна.

В своїй діяльності організація керується Статутом профспілки працівників освіти і науки України, програмними документами і рішеннями профспілкових органів, чинним законодавством. В межах повноважень, визначених Статутом, профспілка намічає напрямки своєї діяльності. Працюємо згідно плану роботи, який профком складає щорічно і який затверджується профспілковими зборами. Засідання профкому проводяться згідно плану і позачергові (за потребою), існує така форма роботи як робота між засіданнями. Весь колектив працює згідно колективного трудового договору, складеного профкомом та адміністрацією школи, який укладається терміном на три роки і при необхідності доповнюється необхідними змінами. Працівники прийняті у члени профспілки на основі заяв про прийняття у члени профспілки та згоду на відрахування профспілкових внесків. На кожного члена профспілки заведена облікова картка. Членські квитки зберігаються у членів профспілки. Члени нашої організації вірять у те, що саме профспілка має повноваження для ефективного захисту вчителя в сьогоденних економічних умовах, що тільки єдність навколо профспілки може вирішити нагальні проблеми і досягти поліпшення умов праці та життя для педагогів.

На початку календарного року члени профспілкового комітету обговорюють, складають і затверджують на засіданні ПК план роботи профкому на рік та плани роботи комісій. Вчасно оформляються протоколи засідань профкому та профспілкових зборів. На профспілкові збори виносяться питання: звіт голови комісії з питань охорони праці, про прийняття до профспілки нових членів, звіт директора школи тощо.

Колективний договір є нормативним документом, регулюючим взаємостосунки власника або уповноваженого ним органу і трудящих у області виробничих і трудових відносин, соціально-економічного розвитку колективу, охорони праці, здоров’я і відпочинку співробітників і членів їх сімей відповідно до чинного законодавства. Щорічно адміністрація і профком звітують про виконання колективного договору.

Укладанню колективного договору передують колективні переговори, які розпочинаються сторонами за три місяці до закінчення терміну дії попереднього договору. Цьому підготовчому процесу приділяється особлива увага: забезпечується збирання і вивчення пропозицій працівників, аналіз результатів атестації робочих місць, професійної і виробничо-зумовленої захворюваності, розробляються найбільш актуальні заходи щодо поліпшення безпеки та умов праці тощо. У додатках до договору закріплені пільги працівників, які передбачені чинним законодавством, додаткові відпустки, доплати за роботу у шкідливих умовах, роботу у нічний час. Профспілковий комітет контролює виконання основних положень договору; звіти про виконання проводяться щорічно, оформляються відповідними протоколами. З метою постійного інформування членів профспілки було призначено відповідального за інформаційну роботу – Гейко Галину Олександрівну.

Було оновлено профспілковий куточок, де подаються матеріали з досвіду роботи інших первинних профспілкових комітетів, про роботи комісій профспілкового комітету, питання охорони праці, виконання умов колективного договору, також важлива інформація, яка висвітлюється на сторінках газети «Сільський вісник».

Захист соціально - економічних інтересів членів профспілкової організації

Профспілковий комітет школи стоїть на стороні захисту соціально-економічних інтересів працівників. Під час складання та в ході обговорення колективного трудового договору намагаємось враховувати всебічні аспекти для покращення соціально-економічного розвитку колективу. Дуже серйозно і з великою відповідальністю ставимося до ходу виконання пунктів трудового колективного договору. Адміністрація узгоджує з профкомом питання грошової винагороди працівникам школи. Профком контролює правильність нарахування заробітної плати працівникам школи. Голова профкому Резніченко С.В. є постійним членом атестаційної комісії, бере участь у всіх її засіданнях, відвідує уроки колег та їх позакласні заходи, бере участь у обговоренні підсумків щорічної атестації працівників школи. Щорічно адміністрація узгоджує з головою профкому тарифікаційні списки вчителів, розклад занять, графік відпусток.

В полі зору профкому постійно знаходиться питання підвищення кваліфікації педпрацівників. За 2015 рік курсову перепідгітовку пройшов 1 педпрацівник, який своєчасно отримав кошти за відрядження.

Постійно здійснюється контроль за веденням трудових книжок, дотримання чинного законодавства при прийомі та звільненні з роботи. Спільно з адміністрацією профспілковий комітет намагається своєчасно направляти до районного відділу освіти подання на нагородження педпрацівників за результатами атестації.

Основне своє завдання під час проведення атестації профком вбачає в тому, щоб не були порушені права працюючих на позачергову атестацію, створення доброзичливої атмосфери в колективі, об’єктивну оцінку праці вчителя, а сама атестація проходила гласно і відкрито. У нашому закладі 3 вчителів мають звання «Відмінник освіти», 4 – звання «Старший вчитель», 3 працівників має вищу категорію, 3 – ІІ категорію та 4 члени колективу – категорію «Спеціаліст».

Згідно до заяв членів профспілки надається матеріальна допомога.

У профспілковій організації створені і працюють постійнодіючі комісії з охорони праці, комісії з житлово –побутових питань, комісія з культурно-масової і спортивно-оздоровчої роботи, ревізійна комісія. Члени профкому входять до складу постійно діючої комісії школи з соціального страхування та оздоровлення і тимчасових комісій, а саме: комісія по трудових спорах, комісія з атестації робочих місць, комісія по розробці і контролю за виконанням колективного договору, комісія по прийому готовності школи до навчального року, комісії по проведенню конкурсу навчальних кабінетів.

Робота цих комісій була організована з метою представництва й захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки: члени комісії з питань соціально-економічного захисту своєчасно доводили до працівників зміни в оплаті праці; брали участь у розподілі педагогічного навантаження.

Члени комісії з правових питань надавали консультації і допомогу членам профспілки з питань додержання законодавства про працю; виконання адміністрацією колективного договору, угоди з охорони праці.

Охорона праці

Комісія з охорони праці постійно надає увагу питанням охорони праці. На засіданні профкому заслуховується звіт директора школи про виконання пунктів угоди по охороні праці в колективному договорі і про виконання щодо підготовки приміщень школи до роботи в осінньо-зимовий період. Комісія підготовлює питання та необхідні документи до засідань профкому з основних напрямках роботи. Організовує контроль за умовами та охороною праці. Вносить, якщо потрібно, до адміністрації пропозиції по їх удосконаленню.

Члени комісії з охорони постійно наділяють багато уваги створенню безпечних умов праці, запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням. Адміністрація школи разом з профспілковим комітетом організовують свою діяльність по забезпеченню безпечного освітнього процесу, виконуючи вимоги своєчасних інструктажів з робітниками та учнями, правил з техніки безпеки та інструкцій з охорони праці.

Члени профкому включені до складу комісії з розслідування нещасних випадків, перевірки та комплексного обстеження стану охорони праці в закладі, перевірки знань з питань охорони праці. Нещасних випадків за останні роки не було.Щорічно комісія з охорони праці разом з профспілковим комітетом перевіряє стан електричних щитів, електромережі, вентиляційних мереж, норм освітлення в приміщеннях, забезпеченню робітників засобами індивідуального захисту та спецодягу. Відповідні акти перевірки маються в наявності.

Постійно контролюється застосування справного обладнання в спортивній залі та їдальні.

В школі створений кабінет з безпеки життєдіяльності та охорони праці. Навчальний кабінет, тематичні стенди, наукову літературу, методичні посібники для вчителя та роздатковий матеріал для учнів, художню та енциклопедичну літературу, нормативну літературу з охорони праці, пожежної безпеки та цивільної оборони. Кабінет має комплект таблиць і плакатів з усіх розділів програми основ здоров’я , яке використовується не тільки для проведення уроків з «Основ здоров’я», а і під час навчання серед робітників школи з охорони праці і цивільної оборони.

Наприкінці 2012-2013 учбового року комісією з охорони праці було проведено перевірку знань з охорони праці працівників, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою. Всі робітники показали високий рівень знань, результати перевірки оформлені у відповідному протоколі.

Кожного року, весною, в школі проводиться День Цивільної оборони, під час якого відбуваються практичні заняття з набування практичних навичок поводження у надзвичайних ситуаціях, різноманітні уроки, конкурси та виставки, відпрацьовування дії з евакуації із приміщення на випадок пожежі. День Цивільної оборони спрямований на забезпечення готовності колективу до дій за призначенням при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. І колектив школи, як завжди, показав високу готовність до дій під час виникнення можливих надзвичайних ситуацій.

Протягом року в школі було створено динамічний куточок для інформування учнів, персоналу школи та батьків. Так, було організовано виставки методичних розробок, пам’яток, рекомендацій, учбової літератури, плакатів та ілюстрацій, учнівських робіт до Дня Цивільної оборони, Дня Чорнобильської катастрофи, тижня безпеки дорожнього руху, Дня боротьби зі СНІДом та інші.

Створено куточки з охорони праці та пожежної безпеки в кабінетах хімії, фізики, біології, інформатики та приміщені школи. Медична сестра школи постійно допомагає підтримувати вчителям здоров’я та проводить бесіди із учнями про санітарію та гігієну праці, профілактику виробничого травматизму і професійних захворювань. Систематично проводиться моніторинг здоров’я співробітників.

Адміністрація школи разом з профспілковим комітетом і надалі планують приділяти багато уваги організації охорони праці і надіються, що всі ці заходи допоможуть змінити стереотипи вторинності сприймання питань безпеки праці колективом школи та учнями.

Культурно-масова робота

Робота цієї комісії проводиться завжди активно і жваво. Вона спрямована на згуртування колективу, підтримання здорового мікроклімату серед колег, на те, щоб кожен почував себе необхідним, бажаним, неповторним. У нас прекрасний колектив, нам є чим пишатись. Ми горді за свою школу і розуміємо , що кожен має вкласти душу в улюблену справу навчання і виховання підростаючого покоління. Завдяки коштам спонсорів та благодійним внескам, зусиллям адміністрації школи і працьовитим рукам членів колективу школа є однією із найзатишніших і найкращих в районі. Тут радо зустрічають гостей. Наша школа – результат співдружності і співпраці з сільською владою, адміністрацією району, відділу освіти, батьками.

Усі свята радісні і сумні події ми ділимо на всіх. Нам добре і весело разом. Члени комісії з культурно-масової та спортивно-оздоровчої роботи залучали членів колективу до участі в різноманітних районних конкурсах. Щорічно проводяться Дні здоров’я з виїздом на природу для бажаючих оздоровитися, на протязі року організовуються вечори відпочинку до Дня вчителя, Нового року, 8 Березня, зустрічі з випускниками- всі ці свята профком намагається організувати і провести якнайкраще. На коридорі є стенд «Профспілкове життя» де завжди висвітлюються всі події. Кожне свято проходить неповторно, адже всі члени профкому і педагогічний колектив беруть участь у його підготовці. Готуються сценарії, розважальні програми, вірші, випускаються газети чи оформляються альбоми. Всі свята знімаються на фото чи відео. У колективі створена атмосфера доброзичливості, взаємодопомоги і взаємоповаги. Особливо це відчувається у святкові дні, коли збирається весь колектив, коли звучать щирі слова привітань, сміх, пісні. Вже стали традиційними Дні здоров’я для співробітників та їх сімей, спортивні змагання, відпочинок на природі. Пам’ятними були поїздки до м.Миколаїва, Києва, Канева, Полтави. Профком поздоровляє членів профспілки з народженням дітей.

Увага членів профспілки у відповідальні моменти життя є найкращою мотивацією на користь профспілки.

У день професійного свята, День 8 березня ми запрошуємо вчителів-пенсіонерів, вітаємо їх піснями їхньої молодості, на цих вечорах проводяться різні змагання, конкурси. А на славне свято Перемоги звучать слова привітань учителям-ветеранам та учасникам Великої Вітчизняної війни. Також у нашому колективі є традиція – привітання ювілярів. У цей день учителі разом з учнями готують святкову програму: пісні, вірші, танці. Такі свята – найзворушливіші хвилини нашого шкільного життя.

Традицією стало привітання вчителів –пенсіонерів, організація потрібної їм допомоги. Про ювілярів та кращих педагогів пишемо статті, поздоровлення до районної газети «Сільський вісник». У хвилини скорботи також підтримуємо колег, організовуючи моральну та матеріальну допомоги. За рахунок фонду соціального страхування оплачуються лікарняні листи, санаторно-курортне лікування співробітників, оздоровлення дітей. Щорічно напередодні Нового року діти наших співробітників у віці до 14 років одержують новорічні подарунки та квитки на Новорічні вистави

Педагогічний колектив школи приймає активну участь у справах рідного села, яке квітне і кращає з кожним роком. Ми радіємо за наше село і вважаємо, що в цьому є і частина нашої праці. Адже зусиллями педагогічного колективу і учнів відремонтовано і підтримується в належному стані Обеліски Слави селища, буяє квітниками і вабить прохолодою дерев та чистотою територія нашої школи а також сільський парк.

Посиленню мотивації профспілкового членства, залученню до діяльності первинних профспілкових організацій кожного члена профспілки сприяли також різноманітні культурно-масові га спортивно-оздоровчі заходи.

За ініціативою профспілкового комітету започатковані такі заходи як:

1. Вечір відпочинку, присвячений святу 8 Березня.

2. Поїздка профактиву до м.Яремче.

3. Вечір-зустріч для педагогічних працівників-пенсіонерів, присвячений до Дня працівників освіти.

4. Поїздка в дендропарк «Софіївка» м. Умань.

5. Підготовка і проведення новорічного корпоративну.

Головна мета профспілкової роботи - виконання зобов’язань за колективним договором, піклування про членів профспілки, захист їх інтересів у межах чинного законодавства України, дотримання і перегляд виконання домовленостей – запорука творчого неспокою і сприятливого морально-психологічного клімату в колективі. Адже, настрій з яким учитель переступає поріг школи сприяє творчому успіху, професійному зростанню і, найголовніше, корисно впливає на здоров’я колективу. Здається, зроблено чимало, але не вирішених проблем ще дуже багато. Профспілкова організація школи разом із районною профспілкою працівників освіти будуть шукати нові форми роботи для вирішення всіх проблем разом, адже лише в єдності профспілкових лав – сила, надія, впевненість у майбутньому.

Кiлькiсть переглядiв: 7144